סניפי ברוקר נדל”ן
כלי ומחשבונים
פודקאסט הנדל”ן
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
האם כדאי לקנות משרד להשקעה בישראל בשנת 2022

האם כדאי לקנות משרד להשקעה בישראל? המדריך המלא לשנת 2022

האם שווה בכלל לקנות משרד להשקעה בישראל? כמה עולה משרד להשקעה בישראל? מהי התשואה שאפשר לקבל? ומה לגבי השכירות? המאמר הבא יתן לכם את כל התשובות והמידע שתצטרכו כדי להבין האם כדאי לכם לקנות משרד להשקעה בישראל בשנת 2022, או שאולי עדיף לכם לשים את הכסף שלכם במקור אחר? בואו נתחיל ונגלה.

הערה חשובה: מאמר זה הוא לצורך הלימוד בלבד ולא מחליף ייעוץ פרטני.

שוק המשרדים בישראל עד פרוץ מגפת הקורונה במרץ 2020 היה שוק חם מאוד. לראייה בשנים האחרונות אנחנו יכולים לראות כמעט בכל מקום פרוייקטים של בנייני משרדים בהקמה ומגדלי משרדים חדשים הצצים כפטריות אחרי הגשם.

הקורונה יצרה רעידת אדמה בשוק המשרדים ובהתחלה לא היה ברור כלל מה הולך לקרות בעתיד. גם היום כבר שנתיים אחרי פרוץ מגפת הקורונה בישראל לא ידוע מה תהיינה ההשפעות על שוק המשרדים שנים קדימה. סקירה שבחנה את השפעת מגפת הקורונה על שוק המשרדים בישראל אשר פורסמה בסוף שנת 2021 נותנת תקווה. על פי הסקירה רמת הביקוש למשרדים חזרה לאיך שהייתה לפני פרוץ הקורונה.

ראוי לציין שעד פרוץ המגפה , שוק המשרדים בישראל היה נראה מבטיח. ברוב מרכזי התעסוקה המרכזיים משרדים המוצעים להשכרה היו בתפוסה כמעט מלאה (מעל 90% באזור המרכז). נתונים אלו העידו באותה תקופה על ביקושים גבוהים למשרדים באזורים רבים ברחבי ישראל ועל יציבות שוק המשרדים.

נכון להיום על פי ההערכות, שטחי המשרדים הפעילים בישראל משתרעים על שטח כולל של כ-25 מיליון מ”ר, רוב המשרדים ממוקמים באזורי הביקוש (מרכז הארץ). משרדים אלו נהנים מטארפיק (תנועה) של מעל למיליון אנשים ביום.

קניית משרד להשקעה בישראל בשנת 2022
קניית משרד להשקעה בישראל בשנת 2022

4 הסיבות המרכזיות לקניית משרד להשקעה בישראל

חסם כניסה נמוך – מחיר נוח

ההון עצמי שבידיכם לא מספיק עבור קניית דירה להשקעה? השקעה במשרדים תצריך הון עצמי נמוך הרבה יותר מאשר ההון הדרוש לקניית דירה להשקעה. במידה שיש לכם הון עצמי בסכום של עד חצי מיליון שקלים תוכלו לקנות בעזרתו משרד חדש להשקעה כמעט בכל מקום בישראל.

תשואה גבוהה

דירה להשקעה תניב לכם בין 3% – 4% בשנה ברוב המקרים (חוץ ממקרים של עסקאות יוצאת דופן). משרד להשקעה באזורים מבוקשים יכול להניב לכם תשואה של בין 6% ל – 8% בשנה (וזה עוד לפני שדיברנו על עליית הערך).

ביקוש גבוה

במציאות שבה מתחמי המשרדים נמצאים בתפוסה כמעט מלאה בישראל, קיים ביקוש למשרדים חדשים ובמידה שרכשתם משרד באזור מבוקש רוב הסיכויים שלא תתקשו מאוד למצוא שוכרים. משקיעים קטנים? נכון להיום ניתן לרכוש משרדים כמעט בכל גודל בפרוייקטים רבים ומגוונים, כך שגם אם אתם משקיעים קטנים תוכלו למצוא לכם משרד מתאים.

המשקיעים מחפשים אלטרנטיבות השקעה

סביבת ריבית נמוכה מאד בישראל (גם אחרי העלאת הריבית האחרונה) מובילה משקיעים לחפש אלטרנטיבות השקעה. משקיעים רבים בוחרים להשקיע בנדל”ן אך משום שהמחירים בישראל גבוהים ולא מתאימים לכל משקיע חלקם בוחרים לרכוש משרדים ונדל”ן מסחרי.

קניית משרד להשקעה 4 הסיבות המרכזיות לקניית משרד להשקעה בישראל
קניית משרד להשקעה – 4 הסיבות המרכזיות לקניית משרד להשקעה בישראל

קניית משרד להשקעה – מה הם המחירים, כמה אחוז תשואה מקבלים ומה עם השכירות?

*כמה עולה? על משרד חדש להשקעה בגודל 20 – 50 מ”ר באזורי ביקוש בישראל, תשלמו כ 15,000 ש”ח למטר שהם בין 300,000 ש”ח ל – 750,000 ש”ח.

*מה עם השכירות? שכירות ממוצעת על משרד חדש להשקעה בישראל בשנת 2022 עומדת על בין 50 – 114 ש”ח למ”ר תלוי איפה קונים. באזור מרכז הארץ המחירים גבוהים בהרבה מרוב הארץ ומגיעים לכ 100 ש”ח למ”ר, חוזה שכירות ממוצע בענף המשרדים בישראל הוא כ- 4 שנים.

כדאי לדעת: בשנות ה-90 דמי השכירות הממוצעים למשרדים היו כ-30 ₪ למ”ר.

*כמה אחוז תשואה מקבלים? התשואה הממוצעת למשרד בישראל בשנת 2022 עומדת על 6.9% (לא כולל את עליית הערך).

מחיר למ”ר למשרד חדש להשקעה בגודל 20-50 מ”ר באזור ביקושמחיר ממוצע למשרד חדש להשקעה בשנת 2022שכירות ממוצעת למ”ר למשרד חדש להשקעהשכירות ממוצעת במ”ר למשרד במרכז הארץמשך חוזה שכירות ממוצע בענף המשרדים בישראלדמי שכירות ממוצעים בשנות ה 90תשואה ממוצעת למשרד
כ – 15,000 ש”חבין 300,000 ש”ח ל 750,000 ש”חבין 50-114 ש”ח למ”ר תלוי איפה קוניםכ 100 ש”ח למ”ר4 שנים 30 ש”ח למ”ר6.9% לא כולל עליית ערך
קניית משרד להשקעה – מה הם המחירים, כמה אחוז תשואה מקבלים ומה עם השכירות?

7 הדברים שיש לשים אליהם לב כשקונים משרד להשקעה בישראל

מיקום, מיקום, מיקום

במידה שאתם קונים משרד במטרה להשכיר אותו ודאו שהמשרד ממוקם באזור שוקק מבחינה עסקית. זכרו שכדי להגדיל את הסיכוי שתשכירו את המשרד תצטרכו לקנות באזור מרכזי עם מגוון רחב של אפשרויות תעסוקה.

שוכרים איכותיים – איפה יהיו שוכרים איכותיים יותר?

שוכר באזורי ביקוש לרוב יהיה איתן יותר מבחינה כלכלית ועסקית מאשר באזור הפריפריה (תמיד יש יוצאים מהכלל, אך לרוב זה נכון). זכרו ששוכר באזור ביקוש כמו תל אביב יצפה לתנאים אחרים מאשר שוכר באזור פריפריאלי.

דמי שכירות – כמה מקבלים?

ככל שהמשרד שלכם ימוקם באזור יותר מרכזי כך דמי השכירות יתייקרו בהתאם. משרד בתל אביב בגודל של כ 100 מ”ר יעניק לכם כ 9,000 ש”ח לחודש בממוצע וייתכן שאף יותר. משרד חדש בבאר שבע יעניק לכם דמי שכירות נמוכים יותר, בממוצע בין 6,000 – 7,500 ש”ח.

אילו בטחונות מספקים לכם?

החלטתם לקנות משרד דרך חברה? תמיד בדקו שנותנים לכם בטחונות מספקים. בדקו היטב את החוזה וודאו שהכל ברור לכם. ודאו שלמתחם המשרדים קיים היתר בניה ושהמשרד שאתם קונים נרשם על שמכם בטאבו. שימו לב שחלק מהפרוייקטים של המשרדים להשקעה בישראל נרכשים במסגרת קבוצת רכישה. אם החלטתם שאופציה זו מתאימה לכם וודאו ובדקו שלחברה המנהלת את הקבוצה יש גב כלכלי ויכולת מוכחת לעשות זאת בצורה מצויינת.

כמה עולה מ”ר?

בצעו סקר שוק מעמיק וודאו שהמחיר שמציעים לכם הוא אכן מחיר ראוי ביחס למחירים באותו אזור.

האם יש מקומות חנייה? כמה יש?

יהיה לכם קשה להשכיר משרד ללא מקומות חניה. ודאו שאתם מקבלים מקומות חנייה רבים המספקים את הצרכים שלכם ושל באי המשרד.

האם יש חברת ניהול ואחזקה?

במתחמי משרדים רבים האחריות על ניהול ואחזקת המשרדים במתחם ולפעמים גם האחריות למציאת שוכרים מתאימים, תהיה על חברת ניהול חיצונית. משקיעים רבים מעדיפים את האופציה הזו מכיוון שזה חוסך להם המון זמן וכאבי ראש. בדקו האם המשרד אותו אתם רוכשים הוא מנוהל? או שתצטרכו לדאוג לניהול ואחזקת המשרד בעצמכם.

קניית משרד להשקעה בישראל 7 הדברים שיש לשים אליהם לב כשקונים משרד להשקעה בישראל
קניית משרד להשקעה בישראל 7 הדברים שיש לשים אליהם לב כשקונים משרד להשקעה בישראל

לסיכום – האם כדאי לקנות משרד להשקעה בישראל?

התשובה היא תלוי. לכל משקיע יש העדפות השקעה וצרכים שונים וצריך לבחון כל מקרה באופן אישי. במידה שהחלטתם שהשקעה במשרדים היא מתאימה לכם, בדקו היטב וקבלו כמה שיותר פרטים על השוק, מתחם המשרדים עצמו, ועברו על כל הבדיקות שהצענו לכם לעשות במאמר זה. במידה שעשיתם את כל הבדיקות וראיתם שההשקעה עדיין מתאימה עבורכם ייתכן שזה יהיה צעד השקעה נכון.

זכרו, השקעה בנדל”ן בכלל ובמשרדים בפרט היא לא עניין של מה בכך. חשוב להבין מה אתם עושים, לדעת מאיפה לקבל את הנתונים, איך לנתח אותם ולקבל תמונת מצב כוללת לפני שאתם עושים את ההשקעה, היערכות מתאימה ובדיקות מעמיקות יכולה לחסוך לכם זמן יקר ומפחי נפש מיותרים.

ברשת ברוקר נדל”ן יש לנו מומחים מכל תחומי הנדל”ן השונים שיוכלו לעזור לכם לקבל החלטת השקעה נבונה. מעוניינים להתייעץ? דברו איתנו.

תגיות:

אולי גם אלו יעניינו אותך...

רוצים להשאר תמיד מעודכנים על התכנים שלנו?

השאירו את המייל והצטרפו לניוזלטר שלנו.

עלו לאחרונה…

צפו בכל המאמרים שעלו ממש לאחרונה

מדד תשומות הבנייה בכמה עלה באפריל 2022

מדד תשומות הבנייה – בכמה עלה בחודש אפריל 2022?

מדד מחירי הדירות בכמה עלו מחירי הדירות בין פברואר למרץ 2022

מדד מחירי הדירות – בכמה עלה בין פברואר 2022 למרץ 2022?

עסקאות רשת ברוקר נדלן בוואלה 13 למאי

עסקאות רשת ברוקר נדל”ן בוואלה 13.05

איך יודעים מהו המחיר הממוצע על עסקה ברחוב או באזור בו נרצה לרכוש נכס באמצעות אתר מדלן

איך יודעים מהו המחיר הממוצע של עסקה ברחוב או באזור בו נרצה לרכוש נכס?

נופי טליה הבניין הגבוה ביותר בדימונה

נופי טליה – הבניין הגבוה בדימונה ובכמה נמכרו דירות 4 חדרים חדשות בבניין?

עסקאות רשת ברוקר נדל"ן בוואלה 4 למאי

עסקאות רשת ברוקר נדל”ן בוואלה 04.05

אולי גם אלו יעניינו אותך...

error: אזור מורשה רשת ברוקר

מחשבון תחשיב רכישה

לוגו רשת ברוקר נדל"ן

מחשבון הון עצמי

לוגו רשת ברוקר נדל"ן

מחשבון משכנתא

לוגו רשת ברוקר נדל"ן

מחשבון תשואה

לוגו רשת ברוקר נדל"ן

מחשבון מס רכישה

לוגו רשת ברוקר נדל"ן

הברוקר עדיין לא חידש את רשיונו...

בודק נתונים...

ברוקר מאומת - בטוח לעשות עסקה!