עלייה נוספת במחירי הנדל"ן

עלייה נוספת במחירי הנדל״ן

שתפו עם חברים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

והנה לכם עלייה נוספת, ככה לפנק את שוק הנדל”ן לקראת סוף שנה. אם חשבתם לקנות- לכו לקנות! מחר יהיה יקר יותר. מחירי הדיור מתחילת השנה עלו בכ – 8%. במקום לייצר פתרונות ארוכי טווח, מטרללים את השוק שוב ושוב, האחד מוריד, השני מעלה, השלישי מוריד וכך חוזר חלילה במשך שני עשורים של אי יציבות.

מבנה שוק בעייתי יוצר טרלול נדל”ני

בכלל מבנה השוק בישראל והאינטרסים הרבים שמובנים בו, פוליטיקה, בירוקרטיה, הגענו למצב הזה. האינטרסים בשוק הם רבים: משקיעים, בעלי נכסים, בנקים, חברות ביטוח, יזמים ובראשם – מדינת ישראל. אין מה לעשות, אם רכשת נכס ולא משנה אם להשקעה או לשים את הראש, ברור שתרצה שערכו יעלה. אי אפשר לבוא בטענות לשום קבוצת אינטרסים, כולם בסוף רוצים להרוויח. אי אפשר לצפות מיזם שמשקיע מאות מיליונים בפרוייקטים ומסכן את משפחתו ועתידו הכלכלי “להרוויח מעט” או “שלא יהיה חזיר”, זה יהיה נאיבי מדי.

זה כמו שנדע בוודאות שאנחנו שווים לבוס עוד משכורת בחודש, וציפור קטנה לוחשת לנו באוזן שהוא יהיה מוכן לשלם לנו ונגיד “לא, המשכורת הזו טובה לי, לא רוצה להרוויח יותר”. כולנו תמיד רוצים יותר וזה בסדר, זה מה שמניע את הכלכלה ואת החיים; הרצון לצמוח, להרוויח, להתפתח ולפתח. כל עוד יש לנו מוצר/שירות שאנשים מוכנים לשלם עליו, אודרוב, לבריאות.

ידיים מקצועיות, קדנציות ארוכות של עשור לפחות

אני חושב שנושא הדיור חייב להיות בידיים מקצועיות ובסדר יום לאומי, לנתק את הפוליטיקה מהשוק הזה ולתת לצוות המקצועי הנבחר פשוט לעבוד, על עוד התוכניות צמודות לקדנציות הקצרות והכל מונע ממקום של “בואו נעבור את הקדנציה בשקט” לא יגיע שום פיתרון הוליסטי וארוך טווח, כמו במירוץ שליחים. רץ אחד מעביר את המקל בצורה הטובה ביותר לרץ השני בקבוצתו אחרת יפסידו. פה זה תחושה שאחד הורס לשני, אז אף אחד לא מסיים מקצה והמקלות שאמורים לעבור מרץ אחד לשני, תקועים בגלגלים במקום שיעברו מרץ אחד לחברו.

נתנהל שנתיים קומסי, בשנתיים הבאות קומסה. זה לצערנו, ככל הנראה לא הולך להשתנות במבנה הקיים, מה שהיה הוא מה שיהיה. מחר, ככל הנראה, יהיה יקר יותר.

בן סולומון.

מעוניינים להתייעץ מה לעשות במצב הנוכחי? המומחים של רשת ברוקר נדל”ן פרוסים בכל הארץ, ממטולה ועד אילת, הם ישמחו לסייע לכם, דברו איתנו.

הגעתם לפה? שתפו לחברים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

תגיות:

error: אזור מורשה רשת ברוקר

מחשבון תחשיב רכישה

מחשבון הון עצמי

מחשבון משכנתא

מחשבון תשואה

מחשבון מס רכישה

הברוקר עדיין לא חידש את רשיונו...

בודק נתונים...

ברוקר מאומת - בטוח לעשות עסקה!