לקוחות יקרים, חשוב שתדעו שאנו עובדים לפי הנחיות משרד הבריאות, וממשיכים לעבוד במתכונת רגילה. בתקווה לימים בריאים יותר ושקטים…רשת ברוקר נדל"ן, קודם כל שירות.
לקוחות יקרים, חשוב שתדעו שאנו עובדים לפי הנחיות משרד הבריאות, וממשיכים לעבוד במתכונת רגילה. בתקווה לימים בריאים יותר ושקטים…רשת ברוקר נדל"ן, קודם כל שירות.

איך להכין דירה למכירה

שיתוף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
זמן קריאה: 4 דקות
איך מכינים דירה למכירה? שוקלים לעבור דירה? אתם מתכוונים למכור את הנכס שבו אתם מתגוררים? כמה דברים שחשוב לקחת בחשבון. ראשית, מכירת הנכס קרוב לוודאי היא אחת העסקאות הגדולות שתעשו במהלך חייכם, אי לכך כל פרט בה הוא משמעותי ובפרט הפרטים שנוגעים למכירת הדירה. מרבית ערך הנכס שלכם הוא למעשה בערך חלקת האדמה שעליה הוא בנוי, נתוני השטח וגודל הדירה, אך חשוב להבין גם שבית אטרקטיבי יימכר בדר"כ במחיר גבוה יותר ומהר יותר מאשר שכן שהנכס שלו בעל אותם הנתונים רק החיסרון הקטן הוא באטרקטיביות של הנכס שלו. שדה רחב ידיים או נוף ים לא ניתן להוסיף לנוף המשקף בסלון, אך מספר פעולות קטנות ולא יקרות יכולות לשדרג את סיכויי מכירת הנכס שלכם בכמה מונים. הרבה מוכרים משקיעים כ"כ הרבה בשיווק, תשלום לתיווך, התעסקות עם לקוחות פוטנציאלים אך השקעה מזערית בנכס שתניב רווחים הם מסרבים לעשות. החשיבה הרווחת היא "גרתי בו כ"כ הרבה זמן ונהנתי ממנו, למה לי להכין את הדירה למכירה? מי שירצה שיקנה אותה ככה". ולמה באמת צריך לעשות זאת? למעשה ברוב הפעמים שגרים בבית תקופה ממושכת, יש צבירה של חפצים ופריטים אישיים ונראות הנכס משקפת את סגנון החיים של הדיירים בנכס. דבר זה מקשה בהבחנה של ליקויים שעין זרה מיד מאבחנת. "אורח לרגע, רואה כל פגע", כשמבינים את זה ואת העובדה שכשקונה פוטנציאלי מגיע לבחון את הנכס שלכם הוא צריך להיות מסוגל לדמיין שזוהי הדירה בשבילו מיד עם היכנסו לסיור, ששם הוא יכול לגדל את ילדיו העתידיים או הנוכחיים ושבכל חדר שהוא יבקר הוא יתאהב בבית שלכם וירגיש בביתו שלו,  מחלחלת ההבנה שצריך להכין את הנכס להצגת הבכורה. בין אם אתם מכינים את הנכס למכירה או לשכירות יש להבחין בין עיצוב מחדש לבין השבחת הנכס כך שיתאים לקהל הקונים הפוטנציאליים של הנכס שלכם. מה שתצטרכו לעשות בהליך הזה הוא למעשה עיצוב מדויק מכוון מכירה. אין אני מתכוון על שיפוץ כולל ומקיף, אלא על השקעה מינימאלית ביותר שמחזירה את עצמה. כך ניתן יהיה לדרוש מחיר גבוה יותר בעבור הנכס והנכס יימכר במהירות רבה יותר. בית מסודר, נקי, מריח טוב, משופץ ומואר משאיר אצל הקונה רושם חיובי ועוזר במינוף ההתעניינות שלו בנכס. שימו את עצמכם בנעליים של הקונה; הרי גם אתם מתרשמים לא רק מפוטנציאל שגלום בנכס כמו רבים מהקונים אלא מתרשמים מתכולת הנכס ומצבו בזמן הביקורים שעשיתם בנכס. מה שיפה בעיני הקונים ומתאים להם לאו דווקא יימצא חן גם בעינכם.   מה כל כך חשוב בהכנת הנכס למכירה? כשמתעניין מגיע לביקור התרשמות מהנכס הוא מבצע לרוב החלטה שמתבצעת לפי הרגש, המתבססת על חוויה של משיכה או דחייה מהנכס שבו הוא מבקר. אותה החלטה היא זו שלמעשה קובעת את המחיר שהוא מוכן או לא מוכן לשלם עבור אותה הדירה. במידה ותוכלו לייצר בעבורו את אפקט ה"וואו" כך יעלה בהתאמה המחיר שיציע. לרוב המתעניינים מחפשים את בית החלומות שלהם ומניסיוני ריח של שתן זה לא אחד מהפרמטרים. אז איך תתאפשר יצירת אפקט ה"וואו"?   התשובה לשאלה זו היא ברוב הפעמים: "אם את יפה מספיק, את טובה מספיק". כמו בכל בליינד דייט טוב במבט ראשון ניתן לדעת אם נחתוך או נמשיך כבר בהתחלה. כדי ליצור משיכה אצל המתעניין עליכם להשקיע כמה שיותר בחיצוניות של הנכס. להלן כמה כללים שיסייעו לכם בהכנת הדירה למכירה:
  1. תיקון הפגמים בנכס ובבניין.
בניין? דירה? אתם בטח שואלים את עצמכם.  מראה הדירה כמו שאתם בטח מבינים הוא בעל חשיבות רבה בהחלטת המתעניין להפוך לקונה. רטיבות, עובש וריח של עובש אלו דברים שחייבים לטפל בהם טרם הצגת הנכס. לא פחות חשוב הוא נראות הבניין. "אין שני לרושם ראשוני" והדבר הראשון שבו נתקל המתעניין הוא בנראות הבניין. מה בדיוק תוכלו לעשות? השקעה של 2000 ₪ בניקוי הגינה, סיוד וצביעת חדר המדרגות, החלפה של תגי השם בתאי הדואר בכניסה לבניין, תניב לערך הנכס רווח של מאות אחוזים מההשקעה הכספית. תוכלו לשפץ את חזית הבניין שממולכם וכך להקפיץ את ערך הנכס שלכם. חשוב שהלובי בבניין יהיה מסודר ונקי אף הוא. גינה שתהא מוזנחת, לובי מלוכלך עלולים ליצור במתעניין רתיעה. הערך המנחה אתכם בתהליך הזה הוא שכל קלקול אן פגם חיצוני חייב להיעלם כלא היה: צבע מתקלף, תריס תקוע, שקע שבור. כמובן שהנכס צריך להראות נקי ומסודר, בלי כלים בכיור, כביסה מלוכלכת, צעצועים פזורים בסלון. חלק בלתי נפרד מההכנה הוא הצבע שמהווה חותמת ליופי של הנכס; הדיוק בקווים, ההתאמה בין הצבעים, היכולת להדגיש צלליות אור יכולים להקנות לנכס שלכם הרגשה ביתית חמימה ואף לתחושה של דירה גדולה יותר. כמו כן, ישנה חשיבות גם להחלקת הקיר, הכנתו, תיקון סדקים וכן לסיוד הקיר. תיקונים נוספים שיוסיפו לערך הדירה בהשקעה מינימלית הם: תיקון דלתות חורקות, תיקון בעיות חשמל, דליפות למיניהן וכן תיקון תריסים שבורים.  
  1. סידור הרהיטים ליצירת תחושת מרחב.
על מנת שהמתעניין יחוש את גודל הנכס, צרו כמה שיותר מרחב בחדר. זאת תוכלו לעשות באמצעות סידור הרהיטים בצידי החדר. חדר גדול ורחב אך, עם ארון גדול באמצעו לעיתים ייצור רושם של חדר קטן יותר מחדר עם ספה נמוכה ומזנון קטן. בהצגת הנכס כדאי שתתנו למתעניין להיכנס לבדו לחדר וחכו לו בכניסה, כדי שלא יחוש שהחדר צפוף. סדרו מחדש את הדירה ובמקרה של עומס מומלץ להוציא רהיטים מהדירה.  
  1. עיצוב ייחודי של הדירה.
אל תצפו שהמתעניין יבין בעצמו את הפוטנציאל שטמון בנכס שלכם . דירה שמעוצבת רע, עושה רושם רע, ולא משנה מה הפוטנציאל שלה. לעומת זאת, דירה המעוצבת בטוב טעם, עשויה ליצור את חוויית ה"וואו" אצל המתעניין, כבר בכניסה לדירה. בארה"ב מקובל מאוד לשכור את שירותיהן של חברות המעצבות נכס לפני מכירה ומרהטות אותו בריהוט מרשים. שוב, השקעה מזערית בייעוץ של מעצב פנים עשויה להקפיץ את ערך הנכס שלכם בעשרות אחוזים.    
  1. דאגה לאוויר נעים בדירה.
הריח שבדירה משפיע מאוד על תחושת המתעניין, גם אם זה בלי שידע להסביר זאת. ריח של עוגה למשל עשוי ליצור את האפקט (ניתן ליצור כזה ריח פשוט ע"י תבנית של מים עם וניל בתנור). בכל מקרה, דאגו לריח נעים בדירה ע"י פרחים או בישום והימנעו מריחות לא נעימים של עישון ו\או שתן. חובה כמובן לדאוג לאוויר קר בקיץ ואוויר חמים בחורף. החדרים בבית שיש לתת עליהם דגש בהכנה למכירה של הדירה הם השירותים והמטבח והם חייבים להיות נקיים כמו במלון 5 כוכבים. במידה שהדירה שלכם חשוכה הדליקו אורות בכל הבית, דאגו שכל התריסים יהיו מורמים, נקיים מאבק, משומנים ושכל מקור אור חיצוני יוכל להיכנס לדירה וכן, התקינו ריחן בסלון ובשירותים.  

הכתבות הנצפות ביותר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
Call Now Button
error: אזור מורשה
he_IL

התחברות לאתר

מחשבון תשואה

מחשבון משכנתא

מחשבון הון עצמי

מחשבון תחשיב רכישה