לקוחות יקרים, חשוב שתדעו שאנו עובדים לפי הנחיות משרד הבריאות, וממשיכים לעבוד במתכונת רגילה. בתקווה לימים בריאים יותר ושקטים…רשת ברוקר נדל”ן, קודם כל שירות.
לקוחות יקרים, חשוב שתדעו שאנו עובדים לפי הנחיות משרד הבריאות, וממשיכים לעבוד במתכונת רגילה. בתקווה לימים בריאים יותר ושקטים…רשת ברוקר נדל”ן, קודם כל שירות.

מהי ירידת ערך בנדל”ן?

ירידת ערך בנדל”ן מחולקת לשלוש באופן הבא:

1. ירידת ערך תכנונית – ירידת ערך כתוצאה מפעולה תכנונית שנעשית ע”י מישהו אחר ופוגעת בערך הנדל”ן שלי, דוגמאות הן וועדה מקומית המתכננת הפקעה בחזית המגרש דבר הגורם לירידת הערך של המגרש הפרטי שלי. שכן המאשר תכנית בניין עיר בנכס שלו להגבהת הנכס משתי קומות לשש קומות בסביבה של צמודי קרקע ועקב כך פוגע בשווי הנכס שלי. ועוד דוגמאות רבות ירידת ערך זו מוכרת גם כירידת ערך בעקבות סעיף 197

2. ירידת ערך בעקבות מפגע/ליקוי בנייה שאינו ניתן לתיקון או שאינו כלכלי לתיקון – הקבלן ממנו רכשתי את הנכס שלי בנה רוחב מסדרון הקטן מהתקן וכעת אורחי הנכים בכיסאות גלגלים לא יכולים להגיע לנוחיות משמע לא יגיעו לבקרי, הדבר פוגע הן בי באופן אישי והן בשווי השוק של הנכס שכן הוא מצמצם את קהל הרוכשים הפוטנציאליים. דוגמה נוספת היא גובה תקרה השונה מהתקן – קבלן בנה בנכס בתקרה הנמוכה מהתקן ולכן הדירה מרגישה קלאוסטרופובית וצפופה. אלה ליקויים המזכים את בעל הנכס בפיצוי כספי שכן לא ניתן לתקנם או שהעלות הכלכלית לתיקונם עולה על הפיצוי של ירידת הערך.

3. ירידת ערך כתוצאה מפגיעה מתמשכת ע”י מפגע/מטרד מנכס שכן – דוגמה זו בא לידי ביטוי בנכסים ותיקים בעיקר. לדוגמה במקרה של מטרד נזילות מתקרת הנכס השכן מעלי, לאחר מספר שנים של תיקונים נקודתיים שתמיד חוזרים לאחר חודש חודשיים, הנכס שלי יסבול ממספר בעיות ביניהן חוזק המבנה עקב רטיבות ארוכת טווח, פגיעה באיכות האוויר עקב עובש ופטריות בקירות ותקרות הנכס, מעבר לפיצוי על אובדן הנאה מהנכס בתקופת העבר ועד מועד התיקון אני זכאי גם לירידת ערך בגין פרק הזמן הגדול יותר שיידרש ממני בעת שיווק הנכס למציאת הרוכש הפוטנציאלי וכן בגין העובדה שקונה סביר שירכוש ממני את הנכס ידרוש “פיצוי” על הסיכוי שבעיות אלו ישובו ויקרו בעתיד.

בכל אחד מהמקרים המפורטים לעיל מי שקובע את שיעור ירידת ערך הנכס ואת שווי הנכס במצבו טרם ירידת הערך ולאחריה הוא שמאי מקרקעין מוסמך, אם נתקלתם במקרים דומים או כאלה שאתם חושבים שיש בהם לגרימת ירידת ערך נשמח לבחון זאת עבורכם.

אהבתם? שתפו!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

תגיות:

error: אזור מורשה

מחשבון תחשיב רכישה

מחשבון הון עצמי

מחשבון משכנתא

מחשבון תשואה

מחשבון מס רכישה

הברוקר עדיין לא חידש את רשיונו...

בודק נתונים...

ברוקר מאומת - בטוח לעשות עסקה!