6 הטעויות שכל מוכר נכס חייב להימנע מהן

6 הטעויות שכל מוכר נכס חייב להימנע מהן

שתפו עם חברים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מכירת הבית שלכם יכולה להיות מרגשת, המעבר למקום חדש יכול לגרום לרצון למכור מהר ולהוביל לטעויות רבות בדרך. במאמר זה נשתף אתכם ב 8 טעויות שכל מוכר נכס חייב להימנע מהן.

לא להבין את עלות מכירת הנכס שלכם

העלות של מכירת הבית שלכם יכולה להיות גבוהה הרבה יותר ממה שחשבתם. הרי מכירת הבית לא מסתכמת רק בסגירת מחיר וקבלת הכסף מהקונה. בתהליך מעורבים עורכי דין של שני הצדדים, שמאי שמעריך את הנכס, מתווך, ולהם לעתים מתווספים היטלים כמו: מס שבח, היטל השבחה והוצאות נוספות כמו הובלה, שיפוצים ועוד שחייבים לקחת בחשבון.

תג מחיר לא ריאלי לנכס שלכם

לא קיימת תקנה או חוק לגבי קביעת מחיר של נכס וכל אחד יכול לקבוע איזה מחיר שהוא רוצה. חשוב לשים לב שזה אומנם נכון שאתם יכולים לשים כל מחיר שתרצו, אך חשוב שיהיה מחובר למציאות. כנסו ללוחות הנדל”ן כמו יד 2, מדלן ובדקו כמה אנשים מבקשים עבור הבתים שלהם באזור שלכם, ברחוב שלכם, עם מאפיינים דומים לבית שלכם מבחינת חדרים, גודל הדירה, מיקום. בדקו גם בכמה נכסים נמכרו ברחוב ובאזור שלכם באותן לוחות. בנוסף שקלו להזמין הערכת שמאי שיוכל להעריך בצורה מדוייקת ומקצועית את שווי הנכס שלכם. מתווך מקצוען גם הוא יוכל למקסם את שווי הנכס שלכם ועדיין לשמור אותו ריאלי ביחס לשוק.

להתעלם מתיקונים רציניים בבית

אז יש נזילה, אז הקירות מתקלפים, אז המים פעם עובדים פעם לא. כנסו לנעלי הקונה שלכם, הוא מצפה לקבל בית במצב פיקס. ברגע שהוא יראה שיש כל כך הרבה תיקונים לעשות זה יוריד את החשק שלו לקנות, הבית יהפוך לפחות אטרקטיבי בעיניו והסיכוי שאתם תמכרו לו את הבית ובטח במחיר גבוה יורד משמעותית. התייחסו למכירה כמו אל האירוע שהיה לכם אולי חתונה, אולי אירוע אחר שדאגתם שהכל יהיה מתוקתק, זוכרים? חפשו דברים בבית שזקוקים לתיקון ותקנו אותם. שקלו שיפוץ קטן אם יש צורך בכך, לפעמים טאצ’ עיצובי קטן גם יכול לשדרג מאוד את ערך הבית. לסיכום תקנו את מה שדרוש לתקן ודאגו לתחזוקת הבית שיהיה במצב מצויין.

לא להכין את הבית להצגה לקונים

לבית שלכם אמורים להגיע קונים פוטנציאליים. אם הבית לא יהיה מוכן ומזמין יהיה קשה לקונים לדמיין שהם יכולים לגור בבית כזה. דאגו שהבית יהיה נקי, מסודר, שלא יהיה עומס בעין. בית עמוס יוצר רושם בעיניי הקונים של בית קטן יותר. התייחסו לכך כמו אירוע שלכבודו הבית צריך להיות מוצג במיטבו.

לא להראות את הבית למספיק קונים

תזכרו את המטרה, המטרה שלכם היא למכור את הבית. זה אומר שצריכים לראות אותו קונים פוטנציאליים והרבה. קחו את זה בחשבון ושתפו פעולה עם המתווך בתיאום מועדים להצגת הבית שלכם, אם אתם עושים זאת לבד דאגו שאתם מפנים לכך ימים מרוכזים בשבוע או בדרך אחרת שנוחה לכם. אם לא קל לקונים לראות את הנכס שלכם, יהיה לכם קשה יותר למכור אותו.

לא לקחת בחשבון את המצב הכלכלי שלכם

האם אתם יודעים בבירור מה מצבכם הכלכלי? כמה אתם כרגע חייבים על הבית שלכם? בדקו עם הבנק או יועץ המשכנתאות אם יש לכם כזה. לחישוב זה יש להוסיף את התמורה שתקבלו מהקונה וכל הוצאות המכירה. כך תדעו כמה כסף ישאר לכם אחרי הכל. אם אתם מוכרים את הבית הנוכחי כדי לקנות חדש, חשוב שתדעו מה הסכום שאתם יכולים להרשות לעצמכם. הסכום הזה תלוי בהוצאות החודשיות שלכם, הלוואות, תשלומים, חובות, חסכונות, פקדונות וכמובן ההכנסות שלכם. שימו לב שאתם עושים את העסקה בחוכמה ולא נקלעים לתסבוכות כלכליות.

לסיכום, שימו לב שאתם פועלים בשיקול דעת, הימנעו מהטעויות שהזכרנו כאן בכתבה, ואנו מאחלים לכם בהצלחה רבה במכירת הנכס שלכם.

מעוניינים למכור את הנכס שלכם? מומחי רשת ברוקר נדל”ן פרוסים בכל הארץ, ממטולה עד אילת, וישמחו לסייע לכם במכירת הנכס שלכם. דברו איתנו.

הגעתם לפה? שתפו לחברים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

תגיות:

error: אזור מורשה רשת ברוקר

מחשבון תחשיב רכישה

מחשבון הון עצמי

מחשבון משכנתא

מחשבון תשואה

מחשבון מס רכישה

הברוקר עדיין לא חידש את רשיונו...

בודק נתונים...

ברוקר מאומת - בטוח לעשות עסקה!